Koncert Symphony for Humanity

Praha je místem, kde xenofobie a stereotypní odsuzování druhých není tolerováno. Tak zní hlavní podtitul speciálního koncertu Symphony for Humanity, který se uskuteční 2. května na Střeleckém ostrově a vystoupí na něm mimo jiné i Ben Cristovao a Sofian Medjmedj. 

Koncert Symphony for Humanity je připravován na základě projektu Světlo porozumění. Ten je je pořádán od roku 2004 jako oslava oslava tolerance uměním, která začala v kostele sv. Ducha a ve Španělské synagoze na Starém městě v Praze. Postupně se rozšířila do významných koncertních sálů, jako je třeba pražské Rudolfinum. V roce 2022 Světlo porozumění doputovalo až do koncertní síně Cemal Resit Rey v Istanbulu. Prostřednictvím umění, hudby a tance spojuje lidi různého vyznání, kultur, národností, kořenů i etnik. Jedná se o ojedinělý hudební zážitek představující různé hudební žánry od vážné hudby, jazzu, až po pop, rock a alternativu.

Na závěr zazní symfonická skladba, zkomponovaná každoročně speciálně pro tento koncert autorem projektu Peterem Györim.

Ve čtvrtek 2. 5. od 19:45 na Střeleckém ostrově na speciálním koncertu proti xenofobii vystoupí:

Ben Cristovao (CZ)

Sofian MedjMedj (CZ)

Gypsy Devils (SK)

All Star Refjúdží Band (CZ)

Robert Fischmann (CZ)

Unique Orchestra (CZ)

Peter Györi (SK)

2gether – Yinon Muallem & Saman Alias (IL)

Anamária d'Almeida (CZ)

Dennyiah (SK)

Walid Ben Selim (MA)

Michal Müller (CZ)

Nikki Triiio (CZ)

Roxana Hädler (CZ)

 

 

Za speciálním koncertem stojí tým festivalu United Islands of Prague a novopečený český občan Serge Borenstein, který se po roce 1989 přestěhoval do Prahy a začal zde podnikat v oboru realit.