Gypsy Devils (SK)

Cigánski Diabli (v zahraničí známí jako Gypsy Devils) přinášejí originální nové virtuózní skladby, fúze a jedinečné aranžmá, které spojují nezvyklé hudební kombinace s ohromnou dávkou temperamentu.

Nadějně obohacují hudební svět nejen vlastními projekty, ale také prací pro symfonické a komorní orchestry a spoluprací s mnoha dalšími skvělými umělci. Mezi ně patří: Die Deutsche Kammerphilharmonie Bremen, Vienna String Quartet, Košická, Zlínská a Moravská filharmonie, Orchester Slovenského rozhlasu, P. Gulda, R. Vargas, P. Dvorský, Gypsy Kings, R.Astley, Lucie Bílá, Jaroslav Svěcený, Desmod, Katarína Knechtová a mnozí další.

Kombinují díla klasiků jako jsou A. Vivaldi, J. S. Bach, F. Liszt, T. Albinoni, J. Haydn, W. A. Mozart, N. Paganini, J. Brahms, P. Sarasate, A. Dvořák, G. Bizet, atd., s jinými hudebními žánry: jazz, etno, flamenco, cikánská hudba a další, do kterých vkládají nezaměnitelné změny v rytmu a harmonii obohacené vlastní nezaměnitelnou virtuozitou. To vše lze shrnout pod pojmem Hudba a‘la Cigánski Diabli (Music a‘la Gypsy Devils).

Orchester Cigánski Diabli – Gypsy Devils již od roku 2007 reprezentuje Slovensko po celém světě, vystupovali na všech 5 kontinentech a v 35 zemích, včetně USA, Austrálie, Kanady, Japonska, Číny, Jižní Koreje, Mexika, Egypta a téměř celé Evropy. Reprezentovali Slovensko i na Letních olympijských hrách 2008 v Londýně, Zimních olympijských hrách 2010 ve Vancouveru, na Expo 2008 v Zaragoze a Expo 2010 v Šanghaji.

Mezi prestižní koncertní sály, kde vystupovali, patří Berlin Philharmonics, Komische Oper-Berlin, Kozerthaus-Berlin, Royal Opera House-London, Hans Max Saal-Munich, Smetanova síň-Praha, Konzert und Kongressaal-Luzern, Concert Hall-Melbourne, Goldener Saal-Musikverein-Vienna, Is Sanat Hall-Istanbul, Culture Palaise-Novosibirsk a mnoho dalších.

Účinkovali na festivalech jako Bad Kissinger Sommer, Beethovenfest Bonn, David Oistrach Festival Pärnu, Liszt Festival Raiding, Euroclassic Pirmasens, World Arts festival Jeju, Pražská Jar-Česká republika, Silk Road International Arts Festival-Xi'an, China.

Gypsy Devils (SK)

Kdy a kde?

2.5.2024 16:00 - 16:45
Evropa Stage