Allstar Refjúdží Band (CZ)

Je zázrak, že můžeme takhle hrát spolu, ač jsme každý z jiného koutu světa. Co člen kapely, to rozdílný světonázor a jiné kořeny. Přes společnou hudbu jsme si nečekaně našli společný domov, který s vámi sdílíme!

Allstar Refjúdží band vznikl už v roce 2008 v rámci představení „Tanec přes plot“ v režii Jany Svobodové v divadle Archa. První kapelník byl svérázný hudebník a skladatel Michael Romanyshyn ze světoznámé americké divadelní skupiny Bread and Puppets.

Neotřelá, originální hudba kapely konfrontuje a kombinuje hudební motivy a texty ze zcela rozdílných kultur. Velkou část z nich přináší sami hudebníci, kteří skrze hudbu otevírají vlastní příběhy. Samozřejmě v nich najdete téma přistěhovalectví, ale jsou také o radosti a problémech, které se týkají nás všech, tady a teď.

Hudebně skupina míchá folk a pop z Blízkého východu, akordeon východoevropského stylu a popovou hudbu, švýcarské nápěvky z hor, francouzský šanson, pankáčské dixie, ethno rap a další žánry.

Po úspěšném debutu alba SPAS! v produkci divadla Archy, vydal Allstar Refjúdží band v koprodukci s Indies MG v roce 2012 svoje druhé studiové album Kdo žere psy?

Allstar Refjúdží band hrál opakovaně na významných tuzemských festivalech jako United Islands, Festival Pohoda, Colours of Ostrava a mnoho dalších.

V zahraničí Allstar Refjúdží band koncertoval v USA, Německu, Polsku, Holandsku a častým hostem byl na Slovensku.

Allstar Refjúdží Band (CZ)

Kdy a kde?

2.5.2024 19:00 - 19:45
Radio1 Stage