O festivalu & Kontakty

United Islands je mezinárodní hudební multižánrový festival, který se koná v Praze už od roku 2004. Festival se každý rok koná bez vstupného a představuje nové hudební objevy. Vedle toho nabízí bohatý nehudební program, který krom zábavy reflektuje aktuální společenská témata. Festival dlouhá léta stojí na straně pravdy a demokracie. Program festivalu United Islands of Prague se tradičně odehrává v historickém centru na pražských ostrovech.


Tým festivalu

PRODUCENTI

Martin Voňka a David Gaydečka jsou organizátoři a producenti hudebních festivalů United Islands of Prague, Metronome Prague a dalších kulturně-společenských událostí. Během covidových let byli také hlavními iniciátory a koproducenty koncertu Národ sobě – Kultura tobě v pražském Národním divadle, do kterého se zapojilo přes 200 umělců.

martin.vonka@unitedislands.cz & david.gaydecka@unitedislands.cz


KDO STOJÍ ZA FESTIVALEM?

Martina Lesner řeší booking a dramaturgii festivalu United Islands. Martina je stěžejní osobou - komunikuje s kapelami. Bez Martiny bychom neznali žádné nové hudební objevy.

martina.lesner@unitedislands.cz

Michal "Gumi" Nguyen stojí za naším projektem United Klubovna. Společně s Martinou řeší dramaturgii festivalu a objevuje pro vás novou hudbu. Víte o nové hudbě? Pošlete nám ji.

gumi@unitedislands.cz

Alena Švejnohová společně s partnery přemýšlí o tom, jak financovat festival tak, aby i nadále mohl být zadarmo. Zvládá to bravurně, dříve totiž bývala starostkou jednoho známého města.

alena.svejnohova@unitedislands.cz


Kryštof Dobrovský je jednou z nejdůležitějších osob našeho festivalu. Bez něj by nehrála hudba a ani bychom si neměli kde vypít pivo. Až ho potkáte, dejte si s ním high-five.

krystof.dobro@unitedislands.cz


Dita Klapka má na starosti advancing, se všemi umělci vyplňuje smlouvy a řeší technické ridery nebo třeba občerstvení. Je obvykle také první osobou na festivalu, kterou umělci potkávají.

dita.klapka@unitedislands.cz 


Lukáš Mazoch píše granty, sleduje dotace a komunikuje také s ministerstvy, hlavním městem, městskými částmi, neziskovkami a také s ambasádami. Byrokracie, to je jeho!

lukas.mazoch@unitedislands.cz


Martin Štěrba má na starosti celou marketingovou kampaň. Se svým týmem se snaží, abyste o festivalu věděli a slyšeli, a také aby to na festivalu vypadalo ultimátně.

martin.sterba@unitedislands.cz


Eliška Farářová je tou, která si s vámi povídá a píše přes všechny naše sociální sítě. Na festivalu ji potkáte pouze s mobilem v ruce a storíčka zvládá postovat nejrychleji z nás. 

eliska.fararova@unitedislands.cz


Lubomír "Radar" Rek společně se spolkem "Díky, že můžem" stojí za nehudebním programem festivalu. Všechno kde není hudba, to je jejich dílo. Chcete být u toho? Napište Radarovi.

lubomir.rek@unitedislands.cz


Eva Teglová je pravou rukou Aleny. Když ji v noci vzbudíte, přesně vám odvykládá všechny pasáže ze všech partnerských smluv. A taky ví, co kdy, komu, a kde má nabídnout. 

eva.teglova@unitedislands.cz


Martina "Žaneta" Žáková řeší v rámci United Islands hlavně komunikaci s ambasádami, zkrátka se všemi, jejichž rodný jazyk není čeština. Ostrovní EXPO by bez ní být nemohlo. 

martina.zakova@unitedislands.cz


Nicol Dunčko je koordinátorkou festivalu. Tabulky jsou jejím denním chlebem. Snaží se, aby tým táhnul za jeden provaz. A když náhodou někdo něco neplní, ve Freelu má černý puntík.

nicol.duncko@unitedislands.cz


Pořadatelem festivalu je

Ostrovy s.r.o.
Terronská 873/3
160 00 Praha 6
IČ: 27232948
e-mail: info@unitedislands.cz