Unique Orchestra (CZ)

Unique Orchestra je multižánrový orchestr, který se zaměřuje především na neklasické hudební styly jako je pop, rock, jazz nebo filmová hudba. Orchestr založil violoncellista Šimon Marek v roce 2020 v Praze. Výjimečnost tohoto kolektivu spočívá v tom, že se jako jediný v České republice věnuje pop music profesionálně.

Unique Orchestra spojuje prvotřídní instrumentalisty působící na československé popové scéně, dále špičkové sólisty a přední komorní a orchestrální hráče, kteří mají blízký vztah k neklasickým hudebním žánrům. Právě tahle idea – spojit muzikanty se společným zájmem a stejným cítěním hudby – byla zásadní motivací k založení tohoto jedinečného tělesa.

Za krátkou dobu fungování má orchestr na kontě již několik úspěšných projektů, koncertů a nahrávání. Od roku 2020 se zúčastnil několika významných koncertů či nahrávání. Například Ceny Anděl (2020 a 2023), Koncerty pro Svěltušku, Glorchestra 2021 a 2022, nahrávání hudby k filmu “Zbožňovaný” pro Českou televizi, nahrávání hudby do projektu Bohemian Gravity aj. Spolupracuje s umělci napříč žánry - Ewou Farnou., Lenny, Nobodylisten, Ideou, MC Geyem, Richardem Krajčem, Pokáčem, Vladimírem 518, DJ Wichem, Katarzií, 7krát3, Žofií Dares nebo kapelou Tata Bojs.

Unique Orchestra (CZ)