2gether – Yinon Muallem & Saman Alias (IL)

Yinon Muallem začal svou hudební kariéru s perkusemi z Blízkého východu, poté se začal učit oud a skládat vlastní hudbu. Byl ovlivněn širokou škálou tradiční turecké, súfijské, cikánské a klezmerské, balkánské a indické hudby, která nakonec vytvořila svůj vlastní styl s jedinečnou kombinací této bohaté rozmanitosti.

Jeho všestrannost a zvídavost ho přivedly ke spolupráci s řadou hudebníků včetně Rosse Dalyho (Řecko), Omera Faruka Tekbileka (Turecko-Spojené státy), Tekfen Philarmonic Orchestra, Kudsi Erguner, Istanbul Sazendeleri a mnoha dalších.

Yinon vydal 11 alb svých skladeb. Jeho poslední album Norwegian Oud (2021) získalo vynikající recenze v mezinárodním hudebním tisku a časopis Songlines jej vybral jako „jedno z deseti nejlepších alb world music“.

2gether – Yinon Muallem & Saman Alias

Když Yinon potkal Samana, došlo k okamžitému spojení. Začali spolu hrát a hudba plynula bez námahy jako voda. Společně tvořili, nahrávali a cestovali po Izraeli a Turecku a nakonec vytvořili své album.

Jejich pouto je víc než hudba. Je to příběh rodičů Yinonů, židovských přistěhovalců z Bagdádu do Izraele v 50. letech minulého století a Samana, židovské duše, která si našla cestu do Švédska z Kurdistánu/Iráku před více než dvaceti lety za vlády Saddáma Husajna. Společně svůj projekt pojmenovali „2gether “, symbolizující jednotu dvou světů.

2gether LIVE trio:
Yinon Muallem: Oud, perkuse, zpěv
Saman Alias: Klarinet, Basklarinet, Ney
Daniel Karlsson: Klavír

2gether – Yinon Muallem & Saman Alias (IL)

Kdy a kde?

2.5.2024 18:15 - 19:00
Evropa Stage