Máme pro vás první jména United Islands of Prague 2024

Doufáme, že máte termín festivalu už napsaný ve svých diářích. Rok 2024 bude totiž jízda, United Islands of Prague jsme totiž ze dvou festivalových dnů rozšířili na čtyři. Přijďte si v květnu utrhnout do naší evropské zahrady United Islands nějaký ten hudební objev.  Tady jsou první vlaštovky toho, co vás letos čeká.

Původně čtyřčlenná kapela Good Times Only, která za šest let své existence stihla předskakovat jménům jako alt-J, Gus Dapperton či Marcell. Znát je můžete z našeho seriálu Pátek plný hudby a v květnu se představí i u nás na Ostrovech. SEVERALS jsou čtyřčlenná kapela s původem z Plzně, která vznikla v roce 2015. Od té doby získala uznání nejen v Česku, ale i v zahraničí. To je především díky intenzivnímu koncertnímu nasazení a kvalitním nahrávkám, jako je deska s názvem "Algorithm". Kdo chodíte na naše akce, tak vám určitě neunikla kapela Jay Delver. Kluk z bohunického sídliště, který měl pocit, že prohrává svou životní cestu, zkouší vystavět svůj vlastní svět, plný harmonie a barev. Tak vznikl Jay Delver, který se stává hlavním hrdinou hudebních příběhů.

 

A chybět nebudou i pecky ze zahraničí. Tady jsou první tři.

Francouzská parta Télépagaille byla založena v roce 2022 a první jejich EP vyšlo vloni.  Télépagaille si rychle udělala jméno na pařížské alternativní scéně. Jejich energetické a interaktivní vystoupení jim rychle pomohla vybudovat oddanou místní fanouškovskou základnu. Právě dokončili francouzské turné s no-wave kapelou Pons (USA). Bisexuální vegani Joe & The Shitboys útočí krátkými a chytlavými shitpunkovými písněmi. Tato kapela vznikla s cílem poukázat na špatné chování na konzervativních Faerských ostrovech, kde je rocková scéna plná bezcharakterních homofobů a misogynistů, a obecně i jinde. Jsme přesvědčeni, že jejich vystoupení na ostrovech bude nářez. 49th & Main jsou indie-popové duo původem z irského města Kilkenny. Tvoří ho producent Ben O'Sullivan a zpěvák a multiinstrumentalista Paddy King. Nedávno podepsali globální nahrávací smlouvu s nezávislým labelem Counter Records. Jsou nadšení z budoucnosti a těší se na další kroky ve své kariéře.

 

04. 02. 2024