Jednou z hlavních hvězd festivalu bude česká star MC Gey, dorazí i "zdravim zdravim" Rohony

Tohle jméno jsme museli dlouho držet pod pokličkou, ale konečně vám to můžeme říct! MC Gey vystoupí na United Islands of Prague 2024! 

Člověk s prapodivným jménem a ještě prapodivnějším texty, který se vymyká všem představám o tom, jak by se měl rapper chovat, vypadat a mluvit. Originalita a nepředvídatelnost. MC Gey.

Gey s rapem začal v roce 1999, vážnější pokusy pak příšly v roce 2005 s partou Actionday Crew. Rok 2010 přinesl první sólo desku Turbulence negativních dobrot, která je v podstatě sbírkou starších nevydaných nahrávek. Rok na to se Gey náhodně potkal s Fattem a výsledkem tohoto setkání je společné album s názvem Imaginarium naprosto běžných podivností, díky kterému se MC Gey stal právoplatným členem Ty Nikdy. V roce 2014 navazuje tato dvojice druhým albem Opičí Král Vrací Úder. Rok 2016 byl pro Geye přelomový, protože vydal kritikou nejlíp ceněný album Rap-Life, který v roce 2020 pokračuje do alba Rap-life: Epizoda 2. Obě alba kompletně produkoval Krudanze.

Kromě rapu se MC Gey věnuje ilustraci, grafickému designu a psaní povídek a básní. Mimo to je taky autorem legendárního Trika vod hoven.


No tak zdravim, zdravim!

Z vesnice do měst. Po vyprodané Superfly tour jde Rohony na vzduch. Jeho hudba vnáší do rapu zvuk hospod, techna a kulturáků. Díky tomuto propojení si vytvořil vlastní žánr a své číslo 10 vyřadil na strop každého klubu.
 

 

 

28. 03. 2024