What's in the Box (CZ)

Počátky kapely WHATS IN THE BOX sahají do února roku 2017, kdy po rozpadu kapely ANEURYSM oslovil Herák (kytara, zpěv) starého dobrého kamaráda Danteze (baskytara), kterému se nedávno rozpadla kapela ARAI, zda-li nezaloží kapelu novou. Mezitím se přidal bubeník Oťas (ex Shark Repelent) a trio bylo kompletní.

Hned na začátku si řekli, že dokud nebudou mít playlist na cca 45 minut a nahrané plnohodnotné album, veřejně nevystoupí. Ta první věc vyšla, druhá nikoliv. V březnu roku 2019 kapela začala nahrávat svůj debut. Mezitím na konci května odehrála svůj první koncert v DPL v Plzni.

Těsně před svým křtem kapela natočila videoklip k písni „Plastic Books“ pod taktovkou Radima Věžníka. Debutové album MILK vyšlo na CD nosiči v omezeném počtu 30 ks 27.9. 2019. Na křtu, který se konal stejně jako jejich první koncert taktéž v Divadle pod Lampou, si všechna CD našla svého nového majitele.

Kapela od 31.5. 2019 k dnešnímu dni odehrála cca 50 koncertů včetně několika venkovních akcí např.: Živá Ulice, Nepomucké pivní slavnosti nebo Bernfest. Kapela dosud nezvítězila v žádné soutěži, možná i z toho důvodu, že se žádných soutěží neúčastnila.

V březnu 2022 Odchází bubeník Oťas. Kapela se s ním rozešla jen v dobrém a nadále zůstávají přáteli.  Takřka okamžitě se ovšem naskytla náhrada, Pavel (ex Disavoir vivre, Sound of violence). Po dvou měsících je kapela připravena znovu vystupovat a s novým členem odehráli první koncert v brněnském Kabinetu múz. WITB nadále aktivně koncertují a mimo jiné začali pracovat na druhém albu u zkušeného Thoma Frödeho v, jeho studiu „I“. Z připravovaného počinu 28.9. 2022 vychází první singl Cartoon network a to i s videoklipem na kterém spolupracovali s Filipem Hudouskem.

What's in the Box (CZ)

Kdy a kde?

2.5.2024 22:00 - 22:30
Chapeau Rouge