Undo Redo (CZ)

Nový hudební projekt, v němž se členové elektronického tanečního dua Noisy Pots - Michal Šupák a Jakub Tengler, spojili s multiinstrumentalistou Antonínem Dlapou a vydali se do trochu jiných žánrových vod.

Unikátní zvuk Undo Redo (dříve Post Noisy Pots) vzniká spojením kýblů, hrnců a dalších "nástrojů" z kuchyně či garáže v kombinaci s živě hranou elektronikou, prvky jazzu, afroamerické hudby a klasiky. Tento originální mix je obohacen o instrumentální virtuozitu a velkou úlohou improvizace, která je všem členům velmi blízká.

Michal Šupák je multizánrový klavírista, skladatel, hudební producent, absolvent pražské HAMU a bývalý člen kapely Charlie Straight. Vystupoval v koncertních síních, festivalech i hudebních klubech v Česku, Německu, Velké Británii, Francii, USA, Jižní Koreji aj. Vystupuje jako klavírní sólista s převážně autorským repertoárem, příležitostně s orchestry. Komponuje filmovou a scénickou hudbu a je mj. členem Sunny Swing Orchestra.

Kytarista Antonín Dlapa je rozkročen mezi žánry - hudební zkušenosti získal spoluprací s pestrou škálou interpretů, mezi nimiž nechybí Tonya Graves, Voila!, Sisa Feher & FeheroRocher, Nina Rosa nebo hip hopové spolky Prago Union a Chaozz.

Jakub Tengler studoval bicí nástroje na HAMU, JAMU a na univerzitě ve Vídni u Friedricha Ozmece. V roce 2012 byl vybrán na rezidenční pobyt v New Yorku (Music OMI). Je členem SOČRu a kromě Noisy Pots na hudební scéně působí s The Survivors pod vedením Jiřího Slavíka, s elektronickým projektem Floex, či v triu Jiřího Levíčka.

Projekt Undo Redo (původně pod názvem Post Noisy Pots) vzešel z iniciativy Viléma Spilky, ředitele Jazzfestu Brno. První koncert, který se odehrál na stejnojmenném festivalu v roce 2021 bez publika, byl vysílán na ČT Art. Kapela zvítězila v soutěži Central EuropeanJazz Showcase 2022, odehrála koncerty mj. na Czech Music Crossroads 2023, Mladí ladí jazz, Slavnostech synkop aj.

Undo Redo (CZ)

Kdy a kde?

4.5.2024 18:30 - 19:15
DPP Stage – powered by ČRo Jazz Stage