Freakin' Disco (HU)

Hudba skupiny Freakin’ Disco je jako cesta do hlubin, plná psychedelických vibrací a šíleného groovu. Jejich koncerty mají takovou sílu, že vás doslova vynesou do vesmíru. Kapela nedávno získala podporu na export své hudby od Kulturní agentury a byla vybrána do programu HEMI, což je takové mentorské a ocenění program, který funguje pro rok 2024. Navíc byla zařazena na seznam „100 kapel, které stojí za to sledovat v roce 2023“ od Asociace nezávislých hudebních labelů (IMPALA). V listopadu se pak objevila na žebříčku „kapel měsíce“ organizace Europavox, která sdružuje hudební novináře.

Jejich třetí album s názvem TOTEM bylo vydáno začátkem července a za první singl Face Yourself stojí žhavé jméno v hudebním průmyslu, držitel mnoha cen Grammy, Steve Dub, který je známý produkcí pro The Chemical Brothers a The Prodigy. K tomu ještě přidáme fakt, že videoklip k této skladbě režíroval samotný vítěz Grand Prix filmového festivalu v Karlových Varech, režisér Szabolcs Hajdu. Klip si vysloužil ocenění za Nejlepší elektronický hudební videoklip na Europe Music Video Awards. A jako třešničku na dortu přidáme ještě remix od českého producenta HRTL.

Jejich druhé album, MONSTER, spatřilo světlo světa v listopadu 2018. Videoklip k písni RULES se dostal do finále prestižního filmového festivalu One Screen v New Yorku a získal druhé místo ve své kategorii na Berlin Music Video Awards. Nezapomínejme ani na to, že získal ocenění za Nejlepšího režiséra na hudebních cenách v Maďarsku.

Freakin' Disco (HU)

Kdy a kde?

1.5.2024 20:30 - 21:30
Evropa Stage