Baasch (PL)

Baasch (Bartek Schmidt), zpěvák, hudební producent a skladatel. Je známý jako talentovaný textař, který vytváří poetickou a osobní elektronickou hudbu, a jako autor ilustrativních soundtracků pro filmy a divadelní produkce. Za své průlomové album „Night,” první v polštině, získal cenu Fryderyka. Byl nominován také za hudbu k divadelní hře „Balladyna,” režírované Oskarem Sadowskim.

Je jedním z nejoriginálnějších umělců polské alternativní scény. Balancuje mezi atmosférickým synth popem a euforií klubové hudby a spojuje vzdálené světy svým vlastním způsobem. Jeho zvuky spojuje neobvyklým tónem hlasu, díky kterému jsou světlé melodie podávány elegantně matným způsobem.

Momentálně vydává sérii EP, která tvoří jeho čtvrté studiové album. Tři EP představují nové otevření v hudební cestě Baasche. Na novém albu se objeví hosté, včetně berlínské umělkyně Rosy Anschütz. Spolupracoval s mnoha polskými umělci, včetně Catz 'n Dogz, Bokka, Rysy, A_gim a Zamilska.

Vystupoval na hlavních festivalech v Polsku, jako je Open’er, Męskie Granie, Audioriver, a v Evropě, například na Szigetu v Maďarsku.

Naživo vystupuje s trojčlennou kapelou. Na jevišti ho doprovází Robert Alabrudzinski a Alek Żurowski, spolupracovníci zapojení do projektu již několik let, kteří s ním také pracují ve studiu.

Baasch (PL)

Kdy a kde?

1.5.2024 17:15 - 18:00
Evropa Stage