49th & Main (IE)

49th & Main jsou indie-popové duo původem z irského města Kilkenny, které tvoří producent Ben O'Sullivan a zpěvák/multiinstrumentalista Paddy King. Dvojice se poprvé setkala ve škole a po vzájemném sblížení začali společně pracovat na hudbě během teplého léta. O'Sullivan experimentoval s akustikou a nahráváním Kingovy kytary. Časem se rozhodli převézt nahrávací vybavení s sebou do Kanady, kde vznikly základy jejich debutového projektu.

Paddy King se učil hudbu od jedenácti let, když docházel na hodiny kytary po škole. Inspirován tradičními písničkáři začal psát vlastní hudbu ve 15 letech a o víkendech začal pouličně hrát v domovských ulicích. Až na univerzitě se začal zajímat o house music, elektroniku a alternativní formy tvorby.

Producent Ben O'Sullivan se nejdříve věnoval videoredigování a později přešel k hudbě, když ho k FL Studiu přivedl přítel. Sám se naučil produkovat pomocí tutoriálů na YouTube a byl inspirován americkým umělcem/skladatelem Jonem Bellionem. Na univerzitě byl připraven nově experimentovat.

Po návratu z Kanady se ukázalo, že O'Sullivan trpí aplastickou anemií, což ho vedlo k rozhodnutí vydat hudbu jako nový umělec. Hudba mu poskytovala úlevu během léčby a stala se důležitou součástí jeho života. Vydání jejich první písně proběhlo krátce před celosvětovým uzavřením kvůli pandemii.

Od té doby se 49th & Main rozrostli a spolupracovali s různými umělci. Získali pozornost odvětví a nedávno podepsali globální nahrávací smlouvu s nezávislým labelem Counter Records a agentura Paradigm je podporuje v jejich živých vystoupeních. Jsou nadšení z budoucnosti a těší se na další kroky ve své kariéře.

49th & Main (IE)