Festivaly udělají “hluk” před ruskou ambasádou, zahrají proti násilí na Ukrajině

Členové týmů festivalu United Islands of Prague a Metronome Prague se přidávají k připomínce druhého výročí nepřijatelného a neomluvitelného vpádu ruské armády na Ukrajinu. Svolávají všechny, kterým není lhostejná ruská agrese, aby dorazili v sobotu ve 13 hodin k ruské ambasádě do ulice Ukrajinských hrdinů.

Koncert “Noise for Ukraine” se uskuteční v sobotu 24. února od 13 hodin a potrvá zhruba dvě hodiny. Festivaly United Islands a Metronome Prague se tak připojují k dalším občanským a kulturním aktivitám, které se uskuteční v sobotu po celý den. Akce je součástí Dne za Ukrajinu.

“Zvláštní vystoupení umístěné přímo před Ruským velvyslanectvím v ulici Ukrajinských hrdinů bude hlasitým vyjádřením našeho trvalého nesouhlasu vůči ruské agresi na Ukrajině a s nedodržováním lidských práv, což v těchto dnech opět vidíme v přímém přenose. Akcí také vzdáváme hold ukrajinským hrdinům, kteří již dva roky bojují nejen za svobodu Ukrajiny, ale svobodu nás všech,” říká producent festivalů United Islands a Metronome Prague David Gaydečka. Během dvou hodin zahraje třeba kapela What's In The Box, doplní je ruští písničkáři Alexej Ušarovský a Nikolaj Jakimov a také DJ Negative.

Akci Noise for Ukraine svolávají společnými silami festivaly United Islands of Prague a Metronome Prague, Český královský institut a Velvyslanectví Nizozemského království, Litevské republiky, Kanady, Dánského království a Norského království. Akci finančně podpořila Městská část Praha 6.

22. 02. 2024