Festival United Islands of Prague začne ve středu, na Mostě Legií bude speciální tramvajová zastávka Evropa.

Od 1. do 4. května budou pražské ostrovy a desítka klubů po celé Praze patřit pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů. Koná se zde totiž tradiční hudební festival United Islands of Prague. Během letošních čtyř festivalových dní se diváci budou moci zaposlouchat do největších hudebních objevů zemí evropské sedmadvacítky. Kromě hudebních objevů pak na návštěvníky čekají také zajímavé workshopy, přednášky, živé podcasty, besedy i sportovní aktivity. Festival je tradičně pro všechny návštěvníky zdarma.

¨Umělci se od 1. do 4. května představí na 23 pódiích a to buď na otevřených scénách na Střeleckém ostrově, Slovanském ostrově u Žofína, na Janáčkově nábřeží a v 10 klubech, do kterých se letos vrací i čtvrteční klubová scéna. Vůbec poprvé se festival podívá například do Ďáblic, do Holešovic, na Palmovku, na Anděl nebo na Jižní město.

Ve středu 1. května 2024 bude součástí festivalu oslava 20 let České republiky v EU, ve čtvrtek se na Střeleckém ostrově uskuteční speciální koncert proti xenofobii Symphony for Humanity.

Zahájení festivalu:

  • Na středeční zahájení festivalu dorazí prezident České republiky Petr Pavel, místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR Monika Ladmanová, ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák, velvyslanci z evropských zemí a mnozí další. Krátká ceremonie začne v 18:30 na Střeleckém ostrově.

Dopravní informace:

  • Během všech čtyř festivalových dní bude v provozu speciální tramvajová zastávka Evropa na Mostě Legií, kterou mohou návštěvníci využít při cestě na Střelecký ostrov. Zastavovat na ní budou všechny spoje, které přes most projíždějí. Most bude navíc ve středu a v sobotu zcela uzavřen pro automobilový provoz. Pro auta se pak v sobotu 4. května uzavřena i Janáčkovo nábřeží od Jazz Docku až k ulici Vítězná.

Celý program najdete na www.unitedislands.cz.

 

29. 04. 2024