Nezařazeno

The Atavists vzkazují: „Moc se těšíme, až vám v sobotu zahrajeme“

Ještě relativně nedávno je nikdo moc neznal. V březnu ale vyhráli dvě Ceny Anděl, a to za Objev roku i nejlepší rockové album, a začalo se o nich hovořit čím dál častěji. V sobotu je můžete vidět u nás na festivalu na ČT Art Freedom Stage v Kaizlových sadech, kde hrají od 18:30 hodin. Jak se na vás těší a jaké mají další plány, nám nastínil frontman Adam Krofian.

Co znamená váš název The Atavists? Jak vznikl?

Atavismus je znak či rys, který byl již evolučně překonán ale z nějakého důvodu se vyjímečně objeví znovu. Kdysi jsem četl nějaký článek o Ligerech a napadlo mě, že by to byl docela dobrej název pro naši kapelu – vzhledem k tomu, že rádi vykopáváme již staré a “přežité” zvuky a postupy.

V březnu jste získali hned dva Anděly, co to pro vás znamenalo?

Původně jsme to brali primárně jako hraní v televizi v přímém přenosu v rámci cermonie, ceny jsme vůbec nečekali, máme z nich ale pochopitelně obrovskou radost. Navíc máme ve zkušebně konečně něco lesklého.

Změnilo se toho pro vás od té doby hodně?

Dostalo se nám větší mediální pozornost než doposud, za což jsme rádi a snad nám to i rozšíří okruh posluchačů. Momentálně nám to přineslo nezanedbatelné množství nových koncertů, což si užíváme. Třeba minulou sobotu jsme předskakovali Muse v Letňanech. Bylo to super a dřív by se nám o něčem takovém ani nezdálo.

Jak se těšíte na sobotní hraní na United Islands of Prague a jak tenhle festival vnímáte?

Moc se těšíme, jistou garancí kvality je pro nás i Moimir Papalescu, který se ujal dramaturgie letošního ročníku a v jehož vkus máme absolutní důvěru.

Co dalšího v nejbližší době plánujete?

Momentálně připravujeme videoklip na náš nový singl Wrong a chystáme se na spoustu koncertů v létě, kde budeme hrát na všech možných festivalech. Na podzim plánujeme menší šňůru po zahraničních klubech.

 

 


Newsletter
Chcete dostávat pravidelné
novinky o aktuálním dění?

Hlavní město Praha Praha 8 Great 100 let British Embassy Karlín Group Česká televize Radio 1 ČRo Jazz