Museum Kampa
Werichova vila
Letní scéna Musea Kampa

Museum Kampa

Kolik odpadu vyprodukuje průměrná galerie a co se děje s nevyužitými materiály po skončení výstavy? V rámci našeho recyklačního workshopu vám ukážeme, že i z tuny starých propagačních letáčků se dá vytvořit třeba nový originální zápisník (a spousta dalšího!). Pokud dáváte přednost raději povídání o umění, než jeho samotné produkci, můžete se zúčastnit naší komentované prohlídky, ve které Vám představíme nejen nové architektonické zásahy na budově Sovových mlýnů a Werichovy vily, ale podrobně se podíváme také na umělecká díla, která v okolí Musea Kampa můžete najít. Od 12:00 potom zveme k přednášce Filipa Šíra, ve které nad doposud nezveřejněnými nahrávkami a autentickými scénáři představí, jak Voskovec a Werich pomocí rozhlasových pořadů bojovali z Ameriky proti nacismu.
Ke Kampě již třetím rokem neodmyslitelně patří i Letní scéna Musea Kampa. Začalo to představením Meda a pokračuje Werichem. Obě tyto osobnosti jsou s ostrovem Kampa spojené velmi úzce a v této zajímavé diskuzi si povíme vše, co by vás o nich mohlo zajímat. Hosty bude předseda správní rady Musea Kampa Jiří Pospíšil, autor knihy Můj báječný život o Medě Mládkové, novinář a spisovatel Ondřej Kundra, Producentka a scenáristka Letní scény Musea Kampa Daniela Sodomová a v neposlední řadě představitelé rolí Medy a Wericha Tereza Ramba a Jan Nedbal,  který se alternuje s Vojtou Kotkem v roli mladého Wericha. Těšíme se na vás.

Kdy a kde?

Sobota 10:00 – 17:00
KAMPA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram