Konsent

Letni konsent

V prostředí, kde hraje hlasitá hudba, pije se alkohol, berou se drogy a tancuje se, dochází k sexuálnímu obtěžování. Někdo na vás sahá, když nechcete, do něčeho vás nutí, odmítá od vás odejít i poté, co mu řeknete, že nemáte zájem se s ním bavit. Takové projevy dokážou člověku zkazit zábavu ale i nahnat strach. Věříme, že podobné chování nemusí být součástí nočního nebo festivalového života a že jít se bavit nemusí nutně znamenat, že musíme vydržet nechtěné doteky a nátlak.

V roce 2016 vyšel průzkum Amnesty International, který říkal, že si 67% Čechů myslí, že za znásilnění si může oběť sama. V reakci na tenhle donebevolající výsledek a obecně na postoj veřejnosti vůči sexuálnímu násilí vznikl projekt Konsent, který začal šířit osvětu o sexuálním násilí a obtěžování. Jedním z hesel je, že za znásilnění nemůže krátká sukně, ale násilník.

Přinášíme Vám zkrácenou a upravenou verzi workshopu Respekt je sexy, se kterým Konsent v předcovidových časech obcházel bary a kluby. Dozvíte se nejen jak rozpoznat “na zábavě” nevhodné obtěžování, ale jak se zachovat a poskytnout adekvátní pomoc.

Kdy a kde?

Pátek:
stánek 16:00 – 21:00
workshop 16:00 – 17:00
Sobota:
stánek 10:00 – 19:00
KAMPA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram