Kolektivní halucinace


Kolektivni Halucinace

Kolektivní Halucinace, tři duše, jedno tělo, tři přátelé, hudebníci, zpěváci. Kytaristé Jakub Mühlfeit a Jaroslav Habrda se na Kladně koncem nultých let potkávali a posléze založili kapelu pojmenovanou po křehkých iluzích, které sdílíme při hledání smyslu života. Koncept nadchnul bubeníka Tomáše Příkaského a baskytaristu Robina Tichopáda. V roce 2013 vyšlo album Bůh z umakartu a za píseň Jsem, jaká jsem získala kapela na festivalu Porta v roce 2019 zvláštní cenu poroty. V tom samém roce kapela zvítězila v konkurzu na Welcome scénu festivalu Hradecký slunovrat. Singl Jan 69 z druhého alba Kosti z roku 2017 skončil na druhém místě v celoroční Velké sedmě Radia 1. V roce 2018 baskytarista Tichopád kapelu opustil, od té doby působí skupina jako trio.
Jejich třetí album pojmenované Reality pojednává o dnešní zvláštní době neporozumění, najdeme na něm vše od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice. Textově se kapela dotýká několika historických událostí, například o stávce horníků na Kladně v roce 1889, i samoty, izolace a nepochopení moderního světa v písni o stárnoucí důchodkyni Šarlotě Žofii. V poslední práci tria Kolektivní Halucinace se akustické proplétá s elektronickým. Díky skvělému sluchu producenta Tomáše Neuwertha podporuje sdělení textů – více než kdykoliv dříve, prochází hranice mezi dobrem a zlem námi samotnými. Žánrová omezení jsou kapele vzdálená, jedinečně zpívají o tom, co všichni důvěrně známe. „Jsme to, co vám chybí, to, co se nedá vyčíst z výplatní pásky, co se nedá spočítat na vagóny a vyvézt do Číny, co se nedá ani posadit na klín a nechat mávat plyšovou tlapičkou, jako že se přece vůbec nic neděje. 

Kdy a kde?

Pátek 19:45 – 20:45
ČESKÝ ROZHLAS VLTAVA STAGE

Další kapely!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram