Člověk v tísni

Člověk v tísni vznikl v roce 1992 v okruhu válečných zpravodajů a novinářů, kteří začali do oblastí konfliktů vyvážet humanitární pomoc. Postupem času se organizace etablovala v profesionální organizaci. Vedle pomoci v krizových oblastech začala poskytovat i rozvojovou pomoc, podporovat lidská práva ve světě, pořádat filmový festival Jeden svět a v neposlední řadě se zapojila do oblastí vzdělávání a pomoci lidem žijícím v sociálním vyloučení. Během třiceti let své existence se Člověk v tísni stal jednou z největších neziskových organizací v Evropě.

 

Program
 

kdy:  sobota 10:00–20:00

kde: Střelecký ostrov

Na letošním festival United Islands bude hlavní těžiště prezentace Člověka v tísni spočívat v jeho lidskoprávních aktivitách a v projektech spjatých s festivalem Jeden svět. 
Ve dvou stáncích najdete ve filmové i tištěné podobě příběhy pronásledovaných lidskoprávnách aktivistů nebo prezentaci streamovací platformy Jeden svět online.

  • Osobní příběhy několika disidentů a pronásledovaných.
  • Možnost přímo na místě poslat sms či email vzkaz rodině perzekvovaných.
  • Možnost nechat se vyfotit na místě s hashtagem #freeukraine, #freebelarus, #freetransdniester #freeazerbaijan atd. a foto nechat umístit na sociální sítě ČvT.
  • Možnost přispět na podporu perzekvovaných příspěvkem do Klubu přátel ČvT.