Pragulic

Pragulic zprostředkovává veřejnosti kontakt se světem lidí bez domova prostřednictvím prohlídek města Prahy. Průvodci jsou sami lidé bez domova, které organizace zaměstnává.

Program 

kdy:  sobota 10:00–20:00

kde: Portheimka

 

PRAGULIC POINT na Portheimce

Můžete se zde setkat se zástupci Pragulicu, povyprávět si o průvodcích, na jakou prohlídku vyrazit, jak se pracuje s lidmi, co žijí či žili na ulici. Jaká je aktuální situace v problematice bezdomovectví anebo si prostě jen tak pokecat. Připraveny pro vás také budou krásné kousky z Praguličí designové kolekce a spousta dalších překvapení.

TOUR Karim: Pražské podsvětí z první ruky

Karim se dostal na ulici již v 16 letech. Chtěl volnost, svobodu a prostor, aby se naučil se o sebe postarat sám. Proto se z venkova vydal do hlavního města, se kterým se seznámil důvěrněji, než možná na začátku zamýšlel. Ulice Prahy zná jako nikdo jiný a plně vás zasvětí do jejich temných tajemství. Po opuštění rodného hnízda Karim brzy propadl pervitinu, a aby na něj měl peníze, začal se prodávat . Jeho krásná tvář s alabastrovou pletí a mladé pružné tělo ho předurčovaly k úspěšné kariéře homosexuálního prostituta. Pervitinu se vzdal až po sedmi letech kvůli kriminálu a s prostitucí skončil v roce 1997, kdy ho nakazil klient. S odstupem času obě přelomové události hodnotí jako vysvobození z nekonečné spirály fetu a sexu, které ho vyčerpávaly a nikam neposouvaly. Dnes má díky projektu Pragulic možnost realizovat se činností, která ho naplňuje – dělá pravidelné prohlídky, na kterých se setkává se spoustou lidí, maluje obrázky a těší se z přízně fanoušků. Karim vám ukáže Smíchov, oblast Kampy a Karlův most tak, jak jej neznáte.

Sraz ve 14 hod. u PRAGULIC pointu na Portheimce.
 

Kdy a kde?

11.6.2022 14:00 - 16:00
OSTROVY INSPIRACE