Carya

Carya

Na hranici trip-hopu, deam-popu a shoegaze stojí uherskohradišťsko-brněnský projekt Carya Martina Smělíka a Barbory Gajdošové. Dvojice spolu koncertuje již od roku 2017 v rámci tehdejšího projektu Mimo. Už v té době se umístili v soutěži Startér rádia Wave, koncertovali na United Islands, na Besedě u Bigbítu a na Meziprostoru. V roce 2019 vydali dvě písně na kompilaci labelu Bughead Records, které stvrdily proměnu jejich zvuku, a v roce 2020 vznikla Carya. „V posledních dvou letech jsme čerpali inspiraci, skládali po večerech v našem brněnském bytě a objevovaly možnosti, které nám přinášel nový přístup ke skládání. Vyjížděli jsme na chatu a jiná místa, která nám umožňovala na několik dní vypnout, a věnovat se jenom hudbě. Vše jsme se při tom snažili poctivě nahrávat, což se také stalo základem naší cesty k tomu, jak konečně dotáhnout nějakou nahrávku do spokojeného konce a filozofií, která je nám vlastně i přes všechny své zvukové nedokonalosti nejbližší,“ popisuje Martin vznik alba, které kapela nahrála kompletně mezi zimou a létem 2020. 

S novým projektem vydala dvojice na jaře 2020 svůj první singl Serenity, který následoval single Castalia a ohlášení vydání debutové desky. Album, které dvojice nahrála v průběhu roku 2020 na různých místech, vyšlo na komunitním jihomoravském labelu Bughead Records. Deska Tales for Z vznikla v domácím studiu a je symbolickým obrazem skladeb inspirujících se v literárních, ale i osobních příbězích. Prostupují ji pasáže klidu linoucí se v potemnělé atmosféře elektronického zvuku synťáků s naléhavostí a energií, kterou do písní vnáší zkreslené kytarové riffy, beat a éterické vokály. Debut je věnován dceři, která se dvojici narodila téhož roku.

Kdy a kde?

Sobota 15:30 – 16:30
ČESKÝ ROZHLAS VLTAVA STAGE

Další kapely!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram