Přátelé, konečně je to tady a my máme to potěšení oznámit vám výsledky letošního kola soutěže Objevy United Islands!

I když jste nám vydatně pomáhali s užším výběrem svými hlasy – a my vám za to moc děkujeme! – od začátku říkáme, že Objevy United Islands nejsou žádnou přehlídkou popularity nebo soutěž typu „kdo utrhne nejvíc hlasů“.

Proto vítěznou dvacítku vybrala skupina „objevitelů“ složená z muzikantů a profesionálů z hudební branže v čele s Davidem Kollerem. Ten měl při výběru absolutního vítěze hlavní slovo a v pátek 22. června ho jako „předskokan“ uvede před zraky tisíců diváků na pódium Karlín stage.

Nebudeme vás dál napínat, na hlavní stage uvede David Koller kapelu baset+.

A proč si David Koller vybral zrovna baset+? „Silně intimní,“ říká.

Jan Baset Střítežský je známý především jako jeden z předních českých kameramanů (Alois Nebel, Fair Play nebo seriál Kancelář Blaník), který stojí také za videoklipy skupin J.A.R., Toxique nebo The Prostitutes.

Tvorba Jana Baseta Střítežského se nese ve folkově-písničkářském duchu s nádechem melancholie a bývá přirovnáván k Nicku Caveovi v jeho nejklidnějších chvílích.

Tady si poslechněte skladby od celé dvacítky vítězných nadějných kapel, které si zahrají 22. nebo 23. června na pódiích festivalu United Islands.

Blahopřejeme jak kapele baset+, tak všem, kteří se v soutěži dostali až do tohoto absolutního finále! A všechny kapely, na které se letos nedostalo, zveme srdečně k účasti v Objevech opět příští rok.

Víc kapel se nám prostě letos do programu nevejde 🙂

  Baset+

„Záchranné kolo“ porota Objevů „hodila“ kapele Monna a tak si i tuto partu poslechnete na letošních United Islands.

  Monna

Reagovat