Přátelé a milovníci hudby, už v pátek se uvidíme na největším multižánrovém festivalu United Islands of Prague! Není třeba zdůrazňovat, že United Islands jsou především o objevování nové hudby. Proto sem nejen vozíme nadějné kapely z celého světa, ale snažíme se před publikum festivalu dostat také místní nadějné kapely.

Rádi bychom vás ale také pozvali na doprovodný nehudební program, který bude především v sobotu opravdu bohatý, jak se na jubilejní 15. ročník sluší.

Věříme, že ze spousty atraktivních aktivit nejrůznějšího druhu, které „Ostrovy“ nabízejí, si vybere každý bez rozdílu věku či pohlaví. Připomínáme, že vstup na celý festival je už tradičně zdarma.

Centrem hlavního dění bude Křižíkova ulice, která se v sobotu promění v pěší zónu nabízející celou řadu různě zaměřených aktivit. Na své si přijdou milovníci sportu, kreslení, cirkusu, filmů i vzdělávacích či kreativních workshopů.

Letní kino

V pátek i v sobotu můžete přijít na film do letního kina Regina. V pátek promítáme film Papierové hlavy (1995) a v sobotu se můžete přijít podívat na německý snímek B-Movie: Zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989 (2015), který mapuje unikátní hudební scénu v západním Berlíně.

Trailer B-Movie: Zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989:

„Živá ulice“ od Stop Zevling

Největší zónu doprovodného programu vybuduje produkční tým mladých lidí ze společnosti Stop Zevling. „Při sestavování programu jsme se snažili zejména o rozmanitost. Chceme, aby si u nás každý našel to svoje a vyzkoušel si věci, ke kterým se běžně nedostane. K vidění tady budou skejťáci, bikeři, parkurité, kejklíři nebo třeba i tvůrci graffiti, kteří společně rozpohybují celou ulici,“ přibližuje Vojtěch Havlovec ze Stop Zevling program s tématem „živá ulice“.

Návštěvníci budou moci vše otestovat i na vlastní kůži. K dispozici bude například improvizovaný bikový a skejtový park, kde bude i možnost zapůjčení vybavení.

Neméně zajímavé bude hřiště na netradiční francouzský sport le parkour s ambasadory z profi týmu In Motion nebo testování Ropeskipping, což je moderní verze skákání přes švihadlo.

Z nesportovních aktivit bude možné absolvovat třeba lekci kreslení pod vedením profíků ze studia Draw ETC. Součástí budou také graffiti exhibice předních českých umělců nebo pochody kejklířů z cirkusu Takuara.

Výstava fotografií, diskuze, workshopy i kino

Festival United Islands of Prague nabídne i program se vzdělávací tematikou. K vidění bude například stánek mexické ambasády s výstavou fotek a prezentací země. Zajímavý program si připravilo také Portugalské centrum v Praze. Děti se společně s jejich rodiči budou moci zúčastnit hravé lekce portugalštiny v parku a u stánku bude mimo prezentace země probíhat také ochutnávka portugalských specialit.

Nedaleko Karlínského náměstí vznikne za podpory společnosti Karlín Group scéna Radio United Karlín. Půjde o speciální festivalové rádio, které bude vysílat živě přímo z místa, informovat o aktuálním dění a pouštět hudbu vystupujících interpretů. Součástí této scény budou také rozhovory, diskuze, přednášky a tančírna.

Kreativci pak jistě ocení také Levi’s stánek, kde budou probíhat tvůrčí workshopy malování na oblečení, vyšívání, sítotisku atd. Nejen děti si oblíbí Skanska Zelenou laboratoř se spoustou zajímavých pokusů, které zejména školákům nabízí odpovědi na otázky týkající se zeleného bydlení a šetrného stavění.

Dobré jídlo a pití samozřejmostí

Chybět samozřejmě nebude ani nespočet stánků a trucků s rozmanitým občerstvením. Návštěvníci budou moci vyzkoušet třeba mexické speciality, texmex kuchyni, palačinky, burgery i veganské pokrmy. K dostání budou i koktejly, freshe a zmrzlina. Součástí bude také pojízdná Costa Coffee kavárna. Samozřejmostí budou i stánky s alkoholickými a nealkoholickými nápoji. Pivaři se mohou těšit na pivo značky Krušovice.

Děti – myslíme i na ně

Program máme i pro děti, které se mohou těšit na klasické hry a hračky nebo sportovní aktivity, ale máme pro ně připravenou dokonce i laboratoř se zábavnými pokusy.

Tak nezapomeňte, uvidíme se 22. a 23. června v Karlíně.

Těšíme se na vás!

Reagovat