badfocus

badfocus

Badfocus je projekt pražského producenta, skladatele a multiinstrumentalisty Prokopa Korba. Jeho hudba představuje bohatou zvukovou fantazii poháněnou snahou rozšířit svůj vlastní hudební jazyk. I jako teenager projevuje Prokop skutečného tvůrčího ducha s nekonečným zdrojem nových zvukových scén, rytmem a melodií. Badfocus pochází z jazzového prostředí, ale experimentuje s různými žánry – elektronikou, klasickou hudbou, hip-hopem nebo indie-popem. Jedinečný svět každé skladby postrádající jakékoliv žánrové konvence spojuje emocionální dopad na posluchače. Paralely v hudbě je možné najít s umělci a projekty jako Nils Frahm, Ólafur Arnalds nebo Bonobo, ve všem je však slyšet jeho originální zvuk. 

Kromě svého projektu, je také členem dream-popové kapely Teepee, se kterou vystupoval na největší hudební přehlídce Eurosonic Noorderslag, a doprovázel britské duo Seafret na jejich evropském turné. V roce 2020 vydal své debutové album Wallflower, jehož singly uvedlo do rotace Radio 1. V hudebním smyslu usiluje o žánrovou ambivalenci a o atmosférické, ambientní, přesto chytlavé zvukové scény. Samotná tvorba alba odkazuje na přístupy školy Bauhaus, zejména díky odrazu řemeslného přístupu v celkovém procesu tvorby. „Produkce mé hudby je do značné míry propojena s mixováním a masteringem, což znamená, že zvukové prvky, které obvykle nejsou tak důležité, jsou klíčem k celkové kompozici mých skladeb,“ vysvětluje. Většinou skládá v noci, což způsobuje, že jeho hudba odráží jeho snění. „Sedávám ve škole a sním o dalším beatu nebo skladbě, kterou budu moct nahrát, až dorazím domů. Asi si dokážete představit, jak vznikl název Badfocus,“ říká devatenáctiletý Prokop.

Kdy a kde?

Pátek 20:00 – 21:00
REFLEX STAGE
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram