Anna Vaverková


Anna Vaverková

Původně pražská, nyní berlínská skladatelka, zpěvačka, klávesistka a producentka. Můžete ji znát ze Student Festu, Praha Žije Hudbou, Žižkovské noci a z Konce Pololetí, kde vystupovala jako písničkářka. Během své pražské éry pronikla do klubové drumandbassové scény. Podařilo se jí proměnit nominaci na nejlepší česko-slovenskou skladbu roku 2019 v rámci CZ & SK DnB Awards ve výhru za píseň Up & Down, kterou vytvořila s producentem Kutlo. 

Anna patří mezi první členy pražsko-berlínského labelu Oddity Records. V roce 2016 odešla studovat hudbu do Berlína, kde dala dohromady kapelu The Flavians se svými spolužáky. V roce 2019 zahráli na největším hudebním festivalu v Glastonbury. Předskakovali Catfish and the Bottlemen a slyšet je můžeme například na rádiu BBC a Deutschlandfunk. 

Inspiraci pro svoje songy Anna sbírá z knih, alkoholových večírků a jejich následků, ze svých snů nebo ze sexu. Tak vznikly například její dvě skladby z dvojsinglu Ve Snu/Sweet Spot. „Velmi často se mi zdají opakující se sny s kontroverzními obrazy. V písni Ve Snu hovořím s postavami ze svých snů. Zamýšlím se nad lidskou pudovostí, jak moc se vůbec lišíme od zvířete a nad popíráním sebe sama,“ říká Anna. V písni Sweet Spot vysvětluje žena muži, jak na orgasmus, a upozorňuje na to, že stále hodně žen ho v sexu nedosahuje. V současnosti Anna sbírá inspiraci, zkušenosti a nápady pro vlastní hudbu, kterou čím dál tím častěji slyšíme.

Kdy a kde?

Sobota 13:45 – 14:30
ČESKÝ ROZHLAS VLTAVA STAGE

Další kapely!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram